Czyszczenie mebli obitych tkaniną

sofa-i-psy

Kanapy i fotele to najpopularniejsze z naszych mebli tapicerowanych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i jest to zrozumiałe, bo przecież w naszym mieszkaniu znajdują się bardzo często. Musimy tutaj pamiętać o tym, że chcąc zachować je w dobrej kondycji, regularnie należy poddawać je czyszczeniu. Dla wielu stanowi to spory problem, gdyż nie każdy wie, jak czyścić meble obite tkaniną. Jak zabrać się do tej czynności?

Pianki i proszki

Przede wszystkim zainteresować nas tutaj powinny specjalistyczne pianki i proszki, które służą takim czynnościom. Bez wątpienia sprawdzą się one tutaj najlepiej i nie tylko pozwolą nam wyczyścić powierzchnię samych mebli, ale także pomogą utrzymać je w czystości przez dłuższy czas. Preparaty takie nanosi się na powierzchnię mebla i czeka w zależności od instrukcji od kilkunastu minut do kilku godzin. Następnie przy pomocy odkurzacza bądź ścierki dokładnie się je z niej usuwa.

Faktura obiciowa

Zdać sobie należy jednak sprawę z tego, że w dużej mierze czyszczenie takich mebli zależy od faktury obiciowej samego wypoczynku. Dla przykładu obicia z weluru lub aksamitu można czyścić z wykorzystaniem amoniaku w roztworze jedna łyżka na pół litra zimnej wody. Specyficzne jest też czyszczenie pluszu. Nie można czyścić go pod włos, a jedynie zgodnie z kierunkiem, z jakim układają się włókna.

Niezależnie od wszystkiego zawsze należy sprawdzić, jak preparat działa na taki materiał. Sprawdza się to, nanosząc go na mało widoczne miejsca takiego mebla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *