Czym kierować się przy zakupie sofy?

sofa

Na pełną satysfakcję z urządzenia salonu składa się nie tylko aranżacja ścian, ale też wybranie odpowiedniego umeblowania. Musi pasować ono do estetyki wnętrza, ale też być funkcjonalne i praktyczne. Jeśli chodzi o sofy, mamy szeroki wybór. Sprawdźmy, jaką sofę warto wybrać.

Rozmiar i kształt

W salonie spędzamy zdecydowaną większość czasu. Przyjmujemy w nim gości. Siedzimy samotnie, odprężając się po dniu ciężkiej pracy. Sofa musi być więc wygodnym meblem, który zapewni w każdej chwili możliwość komfortowego wypoczynku. Rozmiar sofy wybieramy pod kątem wielkości pomieszczenia. W małym wnętrzu nie możemy postawić obszernej sofy z podłokietnikami i szerokim oparciami. Mniejsza przestrzeń wymaga prostych kształtów i mebli o mniejszych gabarytach. Świetnie sprawdzą się proste narożniki również na wymiar.

Sofa z funkcją spania

Obok koloru i rodzaju materiału, które są istotnym kryterium wyboru sofy, ważne jest, czy będziemy korzystali z niej również do spania. Jeśli tak, przed zakupem należy dokładnie sprawdzić wielkość powierzchni po rozłożeniu sofy. Istotna będzie też jej twardość. Zdecydowanie odradza się zakup miękkich sof, gdyż takie nie są odpowiednim podłożem dla naszego kręgosłupa. Najmodniejszym kolorem w tym roku są soczysta butelkowa zieleń oraz wszelkie odcienie niebieskiego. Przy wyborze materiału zwracajmy uwagę na to, by był on materiałem łatwym w utrzymaniu czystości. Życzymy udanych zakupów i doskonałych aranżacji.

2 Komentarzy

  1. Milena

    Butelkowa zieleń? Całkiem, całkiem 🙂

  2. Ola

    Mam mały salon, więc chyba właśnie taki narożnik by mi się przydał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *