Jaką sofę wybrać do salonu?

Jaką sofę wybrać do salonu?

W każdym salonie sofa odgrywa kluczową role. W tym krótkim wpisie chcemy Ci podpowiedzieć, jaka sofa będzie najlepszym rozwiązaniem i czym się kierować przy jej wyborze. Jest bowiem kilka czynników, takich jak obicie, styl, czy ogólny komfort użytkowania, na które koniecznie musisz zwrócić swoją uwagę.

Namierzamy własne potrzeby

Na samym początku będziesz musiał dokładnie określić swoje potrzeby względem sofy. Musisz wiedzieć, czy meble będzie tylko do używania w czasie dnia, czy może interesuje Cię również funkcja spania.

Jeśli zdecydujesz się na użytek dzienny, to sofa powinna być miękka i stosunkowo głęboka, a w przypadku spania zadbaj o nieco twardsze rozwiązania. Jeśli chodzi o spanie, to kluczowe będzie także zwrócenie uwagi na podnośniki i ogólny mechanizm rozkładania, który powinien płynnie działać i nikomu nie sprawiać żadnych problemów.

Dobrze byłoby także zastanowić się nad tym, czy nie lepsza w Twoim przypadku byłaby np. sofa modułowa. Są to mocno popularne rozwiązania, które wybiera coraz więcej osób.

Obicie sofy

W tym wypadku będzie liczył się nie tylko ogólny wygląd sofy, ale również jej potencjalna trwałość. Na pewni poszycie musi być odpowiednio grube, aby nie uległo przetarciu. Kiedy wśród domowników są małe dzieci, to dodatkowo zwróć również uwagę, czy wybrana przez Ciebie sofa ma zdejmowany pokrowiec, wtedy w wypadku zabrudzenia będzie można ją szybko doprowadzić do wcześniejszego wyglądu.

Ogólny styl i forma sofy

Ostateczna bryła i kształt sofy zależą tylko od Ciebie. Zastanów się dobrze jakie konkretnie rozwiązania Cię interesują i dopasuj styl sofy, do ogólnej aranżacji danego pomieszczenia.

Przykłady?

Szukasz konkretnych przykładów ciekawych i eleganckich sof do salony? Proszę bardzo, oto kilka modeli, które szczególnie przykuło naszą uwagę:

2 Komentarzy

  1. Zenek

    Najlepiej poczytać sobie dokładnie gazetki salonów meblowych i polować na promocje, bo wtedy można dostać fajne produkty w niskich cenach

  2. Dawid

    Ja proponuję kupowanie w sieci, bo tam jest nieraz o wiele taniej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *