Co powinno stać w centralnym punkcie?

pokój

W mieszkaniach o większym metrażu czasem ciężko jest sobie poradzić z odpowiednim rozłożeniem mebli oraz wszystkich przedmiotów, które powinny się w nich znaleźć. Przyzwyczailiśmy się do ustawiania mebli zawsze w rządku pod ścianą, chociaż dzisiejsi światowi projektanci stanowczo odchodzą od tych trendów. Coraz modniejsze jest za to „wychodzenie” mebli spod ścian i tworzenie zupełnie nowych i ciekawych aranżacji.

Najlepsza łazienka pod słońcem

 

Wraca się dzisiaj do starych, dobrych czasów, kiedy w łazience królowała ogromna, zdobiona i bardzo elegancka wanna, niezabudowana z żadnej strony. Sprawiało to wrażenie, że kąpiel jest celebrowana i właśnie dzięki temu poprawiała ona jeszcze i tak cudowne samopoczucie. Kąpiel w takim miejscu kojarzy się zdecydowanie z przyjemnościami rezerwowanymi wyłącznie dla najwyższych dostojników i królów. Uzupełnieniem takiego wyposażenia są niewielkie meble, a także dywaniki czy haczyki na kolorowe ręczniki dla domowników.

Sypialnia marzeń

 

Drugim najczęściej branym „na tapetę” pomieszczeniem jest sypialnia, również dająca ogromne możliwości aranżacyjne. Tutaj także wcale nie musimy dosuwać naszego łóżka pod ścianę, wręcz przeciwnie – powinniśmy postawić go w centrum, najlepiej stworzyć naddatek w postaci bardzo modnego dzisiaj baldachimu i uzupełnić go sporą ilością kolorowych poduszek, dzięki którym nie tylko będzie ono wyglądało ciekawiej, ale również będzie dawało lepszy komfort podczas odpoczynku. Któż z nas bowiem nie lubi tonąć w stosie miękkich poduszek?

2 Komentarzy

  1. Paulina

    Fajny pomysł z tym odstawieniem niektórych mebli z kątów. Podoba mi się!

  2. Robert

    Może nawet i praktyczniejsze jest takie rozwiązanie? Łatwiej w takich przypadkach posprzątać za łóżkiem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *